Scroll

SERAMİK KAPLAMA

 

 ARAÇLARDA SERAMİK KAPLAMA MUCİZESi

 

 

Seramik Kaplama Nedir?

Seramik kaplama, aracın alaşım ve boyalarında, zaman içinde oluşabilecek zararları engellemek amacıyla geliştirilmiş bir üründür. Yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına nüfuz etmektedir. Araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu aşınmasını,renk atmasını, okside olmasını, reçine ve kuş pisliği gibi etkenlerle zarar görmesini engeller. Seramik kaplama yapıldıktan sonra başka hiçbir uygulama tekrarına ve bakıma gerek duyulmaz.

Seramik kaplamanın gelişmiş teknolojili kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz.  Seramik kaplamadaki anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesine olanak sağlar. Bu sayede daha uzun yıllar kalıcı bir korumaya olanak sağlar. 

Seramik kaplama reçinelerinin olağanüstü kalıcılıkta ve parlaklıktaki koruma kalkanı risksizce ve adeta basit bir boya koruma ürünü gibi araç yüzeyine yerleştirilebilir. Sektördeki kullanıcılar için büyük bir avantaj oluşturan bu özellik, reçinelerin taşıyıcı sistemleri olan uçucu maddelerin değerli ve temini zor solvent tiplerinden seçilerek içeriğe ustaca yerleştirilebilmesi sayesinde ortaya çıkmaktadır. Seramik kaplama setleri çift komponentlidir ve birer araçlıktır.

Seramik Kaplamaları Hakkında Önemli Bilgiler

Seramik kaplama nelere karşı dayanıklıdır ?

Seramik kaplama ürünleri başka hiçbir uygulama tekrarına ve bakıma gerek duyulmaksızın araç yüzeyinin sabit bir katmanı olarak yüzeyin yıllar boyu ultraviyole, ağaç reçinesi, kuş pisliği ve bu gibi çevresel aşındırıcı etkenler sonucu zarar görmesini ve parlaklığını yitirmesini engeller.

Seramik kaplamaların dayanıklılık süresi ne kadardır ?

Seramik kaplamasının üstün teknolojili formülasyonu, gelişmiş kimyasal ve fiziksel özellikleri sayesinde asla aşınmaz, dökülmez, sararmaz, çatlamaz, soyulmaz.

Seramik kaplamadaki geliştirilmiş yeni formulü sayesinde başka hiçbir yenilemeye gerek duymaksızın araç yüzeyini araca sahip olunan sürece korur.

Seramik Kaplamanın sağladığı faydalar nelerdir ?

 • Seramik kaplama son derece parlak bir araç yüzeyi oluşturur.
 • Aracın yüzey görünümünü kalıcı olarak korur.
 • Oluşan anti-statik yüzey sayesinde çamur, kuş pisliği, asit yağmuru, tuz, reçine gibi birçok aşındırıcı ve kirleticilerin kolayca temizlenebilmesini sağlar.
 • Aracın ikinci el değerini yükseltir.
 • Uzun yıllar boyu yepyeni görünümlü bir aracı kullanmanın keyfini yaşatır.

Seramik kaplamanın diğer özellikleri nelerdir ?

 • Seramik kaplama çift komponentli bir sistemdir.
 • Parlaklığı geliştiren alumina içerikli basecoat son derece dayanıklı bir alt yapı oluşturur. Sert veya elastiki seçeneklerdeki nanopartiküllü üst katman ile matrix yapı güçlenir. Polimerik seramik membran kalıcı olarak yerleşir.
 • Her iki komponent de solvent içerir.
 • Araç yüzeyinde gelişigüzel yerleşen ve birkaç aylık ömrü olabilen diğer wax, teflon, silikon bazlı boya koruma ürünlerinin ve glass coating tipindeki daha uzun ömürlü kaplamaların aksine seramik kaplama yüzeydeki gözeneklerin en derin noktalarına dek nüfuz ederek yüzey ile kovalent bağda, düzgün satıhlı, son derece parlak inorganik bir membran oluşturur.
 • Seramik kaplama uygulaması tekrar gerektirmeksizin uzun yıllar dayanır.
 • Seramik kaplama aracınızın boyasının rengini değiştirmez.
 • Seramik kaplama kostikli yıkamalardan etkilenmez.
 • Sağladığı uzun süreli koruma için uygulama tekrarı gerektirmez.
  Zaman kazandıran üstün solvent sistemi ve reçine modifikasyonu ile boyaya zarar vermeyen risksiz bir uygulamaya olanak sağlar.